Te białe kwiaty: jedyna premiera na FECIE

Teatr Feta & Teatr Poza Tym „Te białe kwiaty” (Polska, Gdańsk)

 

Teatr Feta powstał w 2003 roku na okoliczność 300-lecia miasta Sankt Petersburg. Władze miasta Gdańska chciały miastu-jubilatowi podarować „artystyczny prezent” i w ten sposób narodził się pomysł debiutanckiego spektaklu „Goldwasser od Gdańszczan”. Teatr z powodzeniem prezentował swoje spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Ukrainie, w Słowenii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii i Czarnogórze. Towarzyszy licznym uroczystościom i wydarzeniom organizowanym przez miasto.

Teatr Poza Tym powstał w 2006 roku. Początkowo działał przy Sopockiej Scenie Off de BICZ, gdzie została zrealizowana pierwsza produkcja zespołu – spektakl uliczny „Wyprzedaż wspomnień” inspirowany prozą Brunona Schulza. Obecnie Teatr Poza Tym działa w strukturach Gdańskiego Archipelagu Kultury, gdzie oprócz projektów edukacyjno-kulturalnych realizuje spektakle sceniczne i uliczne.

***

 

Te białe kwiaty

Dziewczyny w bieli, białe wianki z kwiatów rwanych na pobliskich cmentarzyskach, zbrodnie popełniane z lęku przed doczesną karą. Mroczne historie rodem z mickiewiczowskich ballad. Opowieść o tym, że… kto przysięgi naruszy, to biada jemu za życia biada i biada jego złej duszy.

Kanwa spektaklu to ballada „Lilije”, ale prawdziwą inspirację do podjęcia tematu stanowił nastrój ballady „To lubię” czy magia „Świtezianki”.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Elwira Twardowska, Jarosław Rebeliński; muzyka: Kamil Cieślik

11.07.2013 r. godz. 23.00 Reduta Wilk

12.07.2013 r. godz. 22.00 Reduta Wilk

Dodaj komentarz