Luca Land – premiera taneczna

Luca-Land to pierwszy projekt we współpracy między Ainą Gargallo (Hiszpania) i Kasią Ustowską (Polska), które poznały się w Wielkiej Brytanii, studiując na tym samym Wydziale Sztuk Performatywnych (Northern School of Contemporary Dance, Leeds).Luca-Land jest swego rodzaju retrospekcją ich historii od początku, aż do Chwili Obecnej, koncentruje się na idei Momentu.

17.08.2013, godz.20.00

18.08.2013, godz.21.00

Zatoka Sztuki
Choreografia i wykonanie: Aina Gargallo, Kasia Ustowska

Zdjęcia: Grzegorz Myjkowski

Wsparcie multimediale: Szymon Sawicki
AINA GARGALLO
Pochodzi z Barcelony, edukację taneczną rozpoczęła w Virginii/USA, następnie przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii aby kontynuować studia w Northern School of Contemporary Dance/Leeds. Na trzecim roku Aina pracowała z choreografem: James Wilton, jej solo zostało wybrane i zaprezentowane na spektaklu dyplomowym.
Po ukończeniu szkoły Aina rozpoczęła pracę z Mad Dogs Dance Theatre (‘Dogs Land Preview’). Wtedy przeprowadziła się i osiadła na stałe w Londynie, gdzie brała udział m.in. w projekcie ‘From Landscape to Portrait’ choreografii Katie Green, wystawianym podczas London Festival of Architecture (LFA) 2012 w Royal Academy of Arts, London.
W 2013 Aina brała udział w Resolution! corocznym otwarciu sezonu w The Place/London, wraz z zespołami: theMiddletonCorpus and Penny i Jules Dance Company.
Aina pracuje na stałe jako tancerz w Royal Opera House. Zadebiutowała w operze Verdiego ‘Nabucco’ (produkcja: Daniele Abbado), pracowała u boku słynnego hiszpańskiego śpiewaka Plácido Domingo. Obecnie Aina pracuje nad operą Benjamina Britten ‘Gloriana’ (produkcja: Richard Jones).

KASIA USTOWSKA
pochodzi z Sopotu, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Gdańsku, rocznik 2008, następnie studia wyższe w Northern School of Contemoprary Dance, gdzie brała udział w choreografiach m.in. Rachel Krishe, Charlie Morisey i James Wilton, jej solo zostało wybrane i zaprezentowane na spektaklu dyplomowym.
W ubiegłym roku była członkiem zespołu Verve’12 (postgraduate company) w Leeds/Wielka Brytania, gdzie pracowała z takimi choreografami jak Milan Kozanek, Jordan Massarella, Lea Anderson i Akram Khan.
Równolegle tworzy autorskie projekty m.in Level of Difficulty.Hard. (duet z Alicją Hoppel) wystawiany w Leeds, na Brighton i Sopot Fringe Festival’12.
W tym roku Kasia odbyła rezydencję artystyczną „rezydencja/premiera 2013″ w Klubie Żak, pod opieką artystyczną choreografa Roberta Zappali, w ramach programu powstał solowy spektakl „Hydra”. Na stałe współpracuje z Grzegorzem Myjkowskim (foto/film) oraz Danielem Speer (muzyka).
Jest laureatką pierwszej nagrody konkursu TVP Kultura – Dolina Kreatywna 2010, została wyróżniona nagrodą specjalną Sopot Fringe Festiwal’11, obecnie stypendystka Urzędu Miasta Sopotu.

 

Dodaj komentarz