4.10 DP1 Chlewińska/Bergmann

DP1 
Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann
Premiera Polska

DP1 to nie jest spektakl, to nie koncert, to nie film, to nie instalacja, to nie wykład, to nie performans. Dehumanized Project Nr 1 to eksperyment na temat dehumanizacji i „new singularity”.

Koncepcja i wykonanie: Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann
Tekst: Julia Holewińska
Głos: Piotr Biedroń
Premiera światowa: czerwiec 2013 w X Theater w Tokio, Japonia.

To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. DP1 to jest spektakl, to koncert, to film, to instalacja, to wykład, to performans. Duet Izabeli Chlewińskiej i Tomasza Bergmanna miał swoją premierę w czerwcu 2013 w X Theater w Tokio. Pierwsza polska prezentacja DP1 odbędzie się w Klubie Żak w Gdańsku. Zrealizowano w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zobacz zapowiedź

—–

Izabela Chlewińska (1980)

 

tancerka, choreograf, artystka niezależna. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego dla tancerzy i choreografów DANCEWEB w Wiedniu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek zrzeszenia choreografów niezależnych CENTRUM W RUCHU w Warszawie, a także EMBASSY OF… – kolektywu łączącego ponad 70 artystów z całego świata.
Swoje autorskie spektakle taneczne, m.in. OPHELIA IS NOT DEAD czy TRALFAMADORIA, prezentowała w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Najnowszy projekt artystyczny „DP1” tworzy wraz z muzykiem i artystą wizualnym Tomkiem Bergmannem. Jego realizacja przebiega m.in. w ramach programu rezydencyjnego Institutional Recommendation Program w Tokyo Wonder Site w Tokio.
Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw oraz Ramoną Nagabczyńską (spektakle “Le Sacre”,
“New(Dis)Order”)
Od roku 2008 realizuje spektakle dramatyczne jako choreograf (m.in.Teatr Nowy im.K.Dejmka w Łodzi, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Narodowy w Warszawie).

Tomasz Bergmann (1972)

 

artysta multimedialny :  operator filmowy, fotograf, muzyk , realizator video-art., reżyser awangardowych reklam i wideoklipów. Wyróżniony nagrodami Webstar Creative czy Drewniany Yach. Jako fotograf współpracował z większością polskich wysokonakładowych tytułów prasowych : Twój Styl, Playboy, Zwierciadło, Uroda, Cosmopolitan.
Współlider eksperymentalnej formacji muzycznej Mordy, z którą wydał 4 płyty: ,,Normalforma”  /Antena Krzyku, 2000/,,Zapiski ze strychu” / Mordy Rec. 2002/,,Off Fruits” / Post_Post , 2003 oraz ,,Nobody ” / Nasiono 2011 /
Od 2008 roku realizuje spektakle dramatyczne jako artysta video (m.in. Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Bagatela w Krakowie, Teatr im.Solskiego w Tarnowie, Teatr Współczesny w Szczecinie).
Jako muzyk i performer współpracuje również z arystami niezależnymi („Jakub 2” z choreografem Filipem Szatarskim i muzykiem Grzegorzem Welizarowiczem, „BCD” z Olegiem Dziewanowskim czy „DP1” z Izabelą Chlewińską).

Informacja o biletach:
25 zł – normalne
15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury*
10 zł – uczniowie* i 5 zł na Kartę Wielodzietnej Rodziny* oraz 3 zł na Kartę Tancerza*.* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację | 1 kartę).

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15:00 do 21:00 (w soboty i niedziele od godziny 16:00). Kontakt: [email protected]; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117 | Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. | Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane | W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

 

Dodaj komentarz