4.10 Balladyna’68, Teatr na Plaży

Balladyna ’68 to historia bohaterki dramatu Słowackiego, opowiedziana na nowo przez duet Wasowski-Przybora (Kabaret Starszych Panów) z charakterystycznym dla nich przymrużeniem oka.

Jeremi Przybora „spłycił i skrócił” dzieło wieszcza, dla tych, którzy „nie czytali, a chcieliby poznać to jedno z arcydzieł naszej literatury dramatycznej”. Libretto z muzyką Jerzego Wasowskiego tworzy nową, kabaretową formę, którą sami autorzy ironicznie nazwali „muzykałem”.

Tekst: Jeremi Przybora

Muzyka: Jerzy Wasowski

Reżyseria: Piotr Kosewski

Występują: Natalia Piotrowska, Milena Kanabus, Paweł Pochyluk, Piotr Kosewski

Czas trwania: ok. 50 min

O reżyserze:

Piotr Kosewski- Absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalności Musical. Brał udział w licznych koncertach i spektaklach, m.in. w musicalu “Wonderful Town” L.Bernsteina w reż.K. Knurka (Polska Filharmonia Bałtycka), spektaklu “Kasia z Heilbronnu” w reż. K.Rekowskiego (Teatr Wybrzeże), koncertach “O czym marzy dziewczyna” (Scena Off&Bach), “It’s Love”, “Magic To Do” oraz spektaklach studenckich, m.in. “Pelikan” w reż. D.Szymaniaka, “Kto się boi Virginii Woolf” w reż. J.Bogackiej, “KOP” w reż.M. Boć, czy “Trzy siostry” w reż. G.Chrapkiewicza. W latach 2006-2008 prowadził młodzieżową grupę musicalową- Olsztyńską Grupę Metro, z którą zrealizował musicale “Metro” oraz “Romeo i Julia”. Laureat wielu konkursów piosenki. Otrzymał m.in. Grand Prix i I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, III miejsce na XXVIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, czy I miejsce na II Olsztyńskim Konkursie Musicalowym.

Spektakle

4.10.2013 | piątek | godz. 19.00 – premiera 

6.10.2013 | niedziela | godz. 19.00 

26.10.2013 | sobota | godz. 19.00 

 

Bilety i rezerwacje

Ulgowy: 20 zł (dla uczniów, studentów i emerytów)

Normalny: 30 zł

Dla posiadaczy Kart Sopocianina i Karty do Kultury – 5 zł zniżki na bilet normalny

Źródło: http://www.teatrnaplazy.pl/balladyna-68/

Dodaj komentarz