11.09 „Disco polo”

Premiera na Scenie Letniej w Orłowie

 

Mimo dekady ciszy, muzyka disco polo triumfalnie powraca drugą falą. Miliony Polaków nie wyobrażają sobie bez niej wesela lub dyskoteki. Czy oznacza to, że mamy paskudny, prowincjonalny gust? A może po prostu polski rynek muzyki rozrywkowej nie ma nic do zaoferowania w zamian? Spektakl jest próba zrozumienia fenomenu tego gatunku.

Artyści wzięli na warsztat kilkanaście piosenek (głównie z pierwszej fali disco polo, czyli lat 90-tych), które były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich – głównie marzeń i wyobrażeń na temat lepszego, kolorowego zachodniego świata, który nagle stanął przed Polakami otworem.

Akcja rozgrywa się w ciasnym, postkomunistycznym i kiczowatym mieszkaniu. Analogicznie do „Tanga” Rybczyńskiego – jeden pokój i wielu, niezależnych od siebie, mijających się lokatorów.

11.09, środa, godz. 19.00 PREMIERA KUP BILET
12.09, czwartek, godz. 19.00 KUP BILET
13.09, piątek, godz. 19.00 KUP BILET
14.09, sobota, godz. 19.00 KUP BILET 

Promocyjny karnet na spektakle studenckie. 

 

Scena Letnia w Gdyni, plaża w Orłowie, wejście nr 17,
dojście do Sceny od ul. Świętopełka.
Duża Scena *Bilety: 30 zł/ 25 zł

Realizatorzy:
Reżyseria: Tomasz Czarnecki
Scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
Muzyka: Zbigniew Kosmalski, Krzysztof Wojciechowski
Choreografia: Michał Cyran
Chórki: Paulina Grochowska

Obsada:
Występują absolwenci Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej: Michał Cyran, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Aleksandra Konior, Paulina Łaba, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Mikołaj Ostrowski, Tina Popko, Alicja Stasiewicz, Bartek Sudak, Oksana Terefenko, Katarzyna Wojasińska, Maciej Zaruski.

PREMIERA: 11 września 2013 r.

 

Źródło i foto:http://www.ckgdynia.pl/disco-polo-wieczor-poezji-spiewanej/

 

Dodaj komentarz